A brit miniszterelnök szerint tartható a Brexit-menetrend annak ellenére is, hogy a londoni felsőbíróság szerint a brit kormány előzetes parlamenti jóváhagyás nélkül nem indíthatja el az EU-kilépés folyamatát.
Theresa May brit miniszterelnök pénteken telefonon beszélt Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével és Angela Merkel német kancellárral a bíróság előző napi határozatáról.
A Downing Street szóvivőjének tájékoztatása szerint a brit kormányfő közölte Junckerrel és Merkellel, hogy bízik a kormány által a legfelsőbb bírósághoz benyújtott fellebbezés sikerében, és leszögezte azt is, hogy London nem módosította a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválására kidolgozott menetrendet.
Az 50. cikkely aktiválása hivatalosan is elindítja Nagy-Britannia kilépési folyamatát az EU-ból. A brit kormány menetrendje szerint London az idén már nem, de legkésőbb a jövő év első negyedének végéig bejelenti a cikkely aktiválását.
Csütörtökön egy egyszerű jogi kérdésre adott rövid választ Brexit-ügyben a londoni felsőbíróság, a döntés azonban máris hatalmas vihart váltott ki a szigetország amúgy sem nyugodt életében.
A döntés után alkotmányos, politikai és gazdasági válság sem zárható ki az országban, egy konzervatív parlamenti képviselő már le is mondott, mert nem ért egyet a kormány politikájával.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.