Gazdaság Németh András 2016. október. 30. 09:02

Viccelt vagy komoly? Hogyan keresett 39 milliárd dollárt az ukrán képviselő?

Németh András
Szerzőnk Németh András

Ezermilliárd hrivnyás, azaz 38,9 milliárd dolláros éves jövedelmet vallott be Szergej Melnyicsuk, ukrán parlamenti képviselő. Ha a számok pontosak, a kelet-ukrajnai harcokban igencsak hírhedtté vált Ajdar-zászlóalj volt parancsnoka a világ 12. leggazdagabb embere lett egy év alatt.

Az Ukrainszkaja Pravda című ukrajnai lap beszámolója szerint Melnyicsuk elektronikus jövedelembevallásában az ezermilliárdos bevétel mellett igencsak szerény vagyonról tett említést: egy 2500 négyzetméteres telekről, egy 65 négyzetméteres lakásról, valamint egy 12 éves Jeep Grand Cherokee terepjáróról és egy 18 éves Volga gépkocsiról. Kijevben egyelőre csak találgatnak, milyen szándék vezette az egyébként 73 ezer hrivnyás képviselői fizetéssel rendelkező politikust, a többség úgy gondolja Melnyicsuk hibázott, vagy csak tréfálkozni akart. Igaz, Melnyicsuk aligha lehet vicces kedvében, a Verhovna Rada ugyanis felfüggesztette mentelmi jogát, hogy az ex-parancsnok bíróság előtt felelhessen az Ajdar által elkövetett állítólagos súlyos jogsértésekről.

Egy másik ukrán parlamenti képviselő, Vlagyimir Paraszjuk bevallásában is olvashatóak érdekes tételek.  Szerepel a kimutatásban például egy értékes óra is, amiről Paraszjuk azt állította, hogy Szent Miklóstól kapta. „Nem vagyok biztos benne, mert amikor kaptam, éppen aludtam” – magyarázta a képviselő. 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.