Az idei év legnagyobb tőzsdei kibocsátása egy kínai céghez kötődik a New York-i tőzsdén: az online vásárolt termékeket többnyire a ZTO Express szállítja ki Kínában, és még eben a hónapban bevezetik ennek a vállalatnak a részvényeit az amerikai tőzsdére.
Ez a tőzsdei kibocsátás egyben a második legnagyobb lesz a kínai cégek amerikai történetében. Az első az Alibaba Group Holding volt 25 milliárd dollárral, ez most csak 1,5 milliárdos lesz, reményeik szerint a nyugati befektetők ennyi pénzért jegyeznek majd ZTO-papírokat.
Kína a világ legnagyobb piaca a csomagküldő vállalkozások számára, 2015-ben 21 milliárd szállítmányt vittek házhoz, ami nagyjából másfélszerese annak, amekkora az amerikai piac. A 2002-ben alapított ZTO az egyik legnagyobb futárcég az e-kereskedelemben rohamosan növekvő kínai piacon.
A ZTO egyebek között az Alibabának, a legnagyobb kínai online kereskedelmi üzletnek szállít, és a kínai küldemények 14 százaléka az övé.
A kínai vállalat a tőkebevonást növekedésre szánja, még több furgont akar venni, és növelni szeretné a kapacitásait.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.