Új hároméves mélypontnál jár az angol font árfolyama a forinthoz képest.
Az angol font árfolyama kedden reggelre a népszavazás után tapasztalt 352 forint közelébe süllyedt, majd kora délutánra már 352 forint alá esett, amelyről a Portfolio azt írta, új hároméves mélypont.
Az esés érzékenyen érintheti a Nagy-Britanniában dolgozó magyarokat, akik fontban kapják a fizetésüket.
A zuhanás azután indult, hogy Theresa May miniszterelnök vasárnap a kormányzó Konzervatív Párt birminghami kongresszusán a Brexit eddig nem ismert részleteiről beszélt.
E szerint a brit kormány a jövő év első negyedében indítja el hivatalosan a brit EU-tagság megszüntetéséhez vezető folyamatot, azaz március végéig aktiválják a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét.
A font a dollárral és az euróval szemben is esni kezdett, mert a Portfolio szerint úgy tűnt a piacoknak, hogy a brit miniszterelnök számára nem az a legfontosabb, hogy a Brexit-tárgyalások mentén is megőrizze az egységes európai piachoz való brit hozzáférést.
Ez pedig a "kemény Brexit" forgatókönyvhöz hasonlító kimenet lenne, ami a külkereskedelmi és pénzügyi szolgáltató cégeknek a jelenleginél kedvezőtlenebb helyzetet teremtene.
Több ezer hazai cég és 73 ezer alkalmazott izgulhat a Brexit miatt
Csaknem 3000 hazai cég tulajdonosi hátterében találhatóak brit érdekeltségű cégek vagy magánszemélyek - vélhetően őket most átlagnál is idegesebbek a brit uniós népszavazás eredménye miatt. Ezen cégek teljesítménye nemzetgazdasági szempontból sem elhanyagolható, több ezermilliárd forintról van szó.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.