Meglehetősen sikeres és meglehetősen önző a baby boom nemzedék (1946-1964) a briteknél.
Egy friss felmérés szerint a nagyszülők négyötöde nem osztja ki az örökséget a gyerekeinek vagy unokáinak. Egyhatoda nyíltan be is vallja: nem is akar semmit sem hagyni a gyerekekre és az unokákra. Inkább mindent felél. A többiek átkozzák az örökösödési adót. A megkérdezettek négyötöde szerint el kellene azt törölni. Hiszen egyszer már megadóztatott jövedelmet adóztat meg az állam még egyszer – írja a Daily Mail.
Míg a baby boom nemzedék általában sikeres volt a gazdagodásban, a nyolcvanas években született generációról ez már nem mondható el. Ők rosszabbul élnek, mint az előző nemzedékek. Először fordul elő Nagy-Britannia háború utáni történetében, hogy egy nemzedék rosszabb kilátásokkal kezdi az életet, mint a megelőző. Ebből az is következik, hogy a gyerekek és főként az unokák várnák a nagyszülők támogatását. Mindenekelőtt a lakásprobléma megoldásához. De a nagyszülőknek valamiért nem jut eszükbe, hogy még életükben elajándékozzák a vagyonukat. Pedig közvetlen hozzátartozó esetében ezt adómentesen tehetnék meg. A nagyik inkább magukra költenek, és rábízzák az utódokra: boldoguljanak a saját erejükből, ahogy tudnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.