A Gazdasági Versenyhivatal szerint megalapozatlan hatásokkal reklámozta egyes szépségápolási termékeit a cég, amit ezért ötmillió forintra bírságoltak.
A GVH szerint a vállalkozás széles körben alkalmazott a kozmetikai funkciókat kisebb-nagyobb mértékben meghaladó állításokat honlapján 25 termékéről 2013 júliusa és 2014 októbere között. Az egyes termékeket nem bizonyított, megalapozatlan gyógyító hatásokkal ruházták fel az értékesítés fellendítése céljából, amit a versenyhivatal aggályosnak talált.
Kozmetikumok esetében a piaci szereplőknek ugyanis igazolniuk kell az általuk közzétett állítások valóságtartalmát. Különösen a különböző betegségek, egészségi problémák megelőzését, kezelését ígérő szereknél. A hatóság tudományos megalapozottságot vár el a kozmetikumok gyógyhatásának bizonyításánál, amellyel már a reklámok közzététele előtt is rendelkeznie kell egy vállalkozásnak.
A bírság kiszabásakor a jogsértéssel érintett termékekből származó időszaki árbevételt vették alapul. Ugyanakkor enyhítő körülményként értékelték, hogy a vállalkozás együttműködési szándéka jeleként módosította kereskedelmi gyakorlatát, és 100 százalékos pénz-visszafizetési garanciát ajánlott fel vásárlóinak.
A cégvezetővel, Varga-Darabos Andreával készült korábbi interjúnkat alább olvashatja.
Gyes után kirúgták a Malévtől, megcsinálta a Mannaszappant
Csak három éve alakult a natúrkozmetikai családi cég, de idén már 500 millió forint feletti árbevételt várnak. Miközben kis hazai cégek és nagy multinacionális vállalatok is másolni próbálták őket, a Mannaszappan.hu már külföldön is sikeres. Egy kirúgott utaskísérő felügyelő sikeres (kényszer)pálya módosítása.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.