A népszavazás után bizonytalanná vált a brit gazdaság jövője. A Bank of England újabb kamatcsökkentést fog bejelenteni. Csökken a fiókok forgalma. Ezzel indokolta a döntést a brit bank főnöke.
A szakszervezet azonnal felháborodott, hiszen két éve már indítottak egy leépítési programot, mely három évig tart. A mostani elbocsátások ezen túlmenően érintik a bank dolgozóit. A Bank of England főnöke nemrég bejelentette, augusztus negyedikén újra kamatcsökkentés lesz, pedig már így is történelmi mélyponton van a kamatláb, 0,5 százalék. A Cityben azt valószínűsítik, hogy ezt felezik meg. Mindez az angol font történelmi mélyrepülésével összekötve nem sok jót ígér a bankszektornak Nagy-Britanniában.
A fő bizonytalansági tényező természetesen a Brexit. Ha a brit bankok elveszítik az európai útlevelet, vagyis azt a lehetőséget, hogy szabadon utalhassanak pénzeket az 500 milliós piacon belül, akkor szerepük drámai mértékben csökkenhet. A londoni City teljes erővel ellenezte a Brexitet, és a mostani bizonytalan helyzetben további elbocsátásokra számít: a Lloyds bank. Háromezer kirúgott dolgozója csak az első menetet jelenti egy hosszú folyamatban, melynek végén London elveszítheti pénzügyi központ státuszát Frankfurthoz képest.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.