Nagyobb szava lesz az államnak a Molban
Nőtt az állam befolyása a Molban a nemrégi bejelentett alaptőke-csökkentés miatt - közölte az olajcég a tőzsdén.
Az állami MNV Zrt. közvetlen szavazati joga 24,74 százalékról 25,24 százalékra, az ING Groep N.V. közvetett szavazati joga 4,997 százalékról 5,10 százalékra emelkedett a július 11-én bejegyzett 2 százalékos alaptőke-csökkentéssel kapcsolatban - írta közleményében a Mol.
A tőkecsökkentésről az olajkonszern éves rendes közgyűlése döntött. Az alaptőke a korábbi 104,5 milliárd forintról 102,4 milliárd forintra csökkent, 2 090 381 darab, 1000 forint névértékű, A sorozatú, a társaság tulajdonában álló törzsrészvény bevonásával. A leszállítást követően a Mol tulajdonában 5,4 millió A sorozatú, valamint 578 "C" sorozatú törzsrészvény maradt.
A Mol korábban az alaptőke leszállítását azzal indokolta, hogy március 20-i hatállyal felmondta a Magnolia Ltd-vel 2006. március 20-án megkötött swap szerződést, így sajátrészvény-tulajdona várhatóan 7,2 százalékra növekszik. Mivel pénzügyi helyzete stabil, készpénztermelő képessége magas, mérlege erős, nincs szüksége saját tőke típusú finanszírozásra befektetései és a növekedése finanszírozásához.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.