A hat legnagyobb amerikai bank nettó bevétele a második negyedévben 18 százalékkal csökkent. Egy olyan első negyedév után, mely a legrosszabb volt 2009 óta.
A brit népszavazás óta eluralkodott a pesszimizmus a Wall Streeten, ahol minden nagyobb pénzintézet abban érdekelt, hogy fennmaradjon az európai útlevél a Londonban működő amerikai részlegek számára is. Ha ugyanis ez megszűnne, akkor az amerikai óriásbankok kiszorulnának az európai piacról. A Bloomberg elemzése szerint a Brexit hatása évekre veszteségbe fordíthatja az amerikai óriásbankokat. Senki sem hisz abban, hogy ez jó év lesz a Wall Streeten.
Soros két javaslata
Soros György a brit Guardianben arra figyelmezteti az Európai Unió vezetőit: vegyék észre, hogy az európai integráció az összeomlás szélére került a brit népszavazás után. A magyar származású amerikai milliárdos azt tanácsolja Brüsszelnek, hogy válassza ketté az eurozóna tagállamokat és a többi uniós tagot, amelyek- mint Soros fogalmaz- oly szerencsések, hogy nem vezették be az eurót. Az eurozónának teljes gazdasági egységgé kellene válnia Soros György szerint közös kincstárral és költségvetéssel. A másik javaslata Sorosnak az, hogy az Európai Unió használja ki azt, hogy a hitelképessége kiváló. Vegyen fel hiteleket, és ezzel nagyban segíthetné a problémák megoldását- legalábbis a magyar származású amerikai milliárdos szerint. Az eladósodás persze kétélű fegyver, hiszen most igen alacsonyak a kamatok, de jövőt nem ismeri senki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.