Kínában rosszabb a helyzet, így csak a második hellyel büszkélkedhetünk.
Magyarországon a második legmagasabb a világon a légszennyezettség miatti halálozási arány: egymillió lakosra vetítve csak Kínában halnak meg többen a szennyezett levegőtől az OECD statisztikája szerint. Ezt a statisztikát arra a becslésre alapozzák, hogy a szívbetegségek, agyvérzés, tüdőrák vagy hörghurut egy adott országban milyen arányban tulajdonítható a szennyezett levegőnek.
Kínában egymillióból 953,7 elhalálozás vezethető vissza a rossz levegőre, Magyarországon 937,6, ami az európai OECD országok között a legmagasabb szám, de még a közismerten szennyezett levegőjű Indiát is magunk mögött tudhatjuk.
You will find more statistics at Statista
Némi vigasz, hogy 2005-ben még rosszabb volt a helyzet:
A légszennyezettség miatt többen halnak meg a világon évente, mint például a szennyezett víztől. 2013-ban 5,5 millió ember halálát okozta a szennyezett levegő a várhatónál korábban, a legtöbben Kínában (1,6 millió) és Indiában (1,4 millió) hunytak el korábban a légszennyezettség miatt.
Magyarországon valamivel több mint 9 ezren (ami a 10 millió alatti lakossághoz viszonyítva nagyon magas szám).
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.