Jobbikos kérdést kapott a kormány offshore-ügyben, Szilágyi György azt kérte számon interpellációjában, hogy a kormány törvénysértően szerződik offshore-cégekkel. Az államtitkári válasz mindenről szólt, csak erről nem.
A jobbikos Szilágyi György az offshore cégekkel kapcsolatban interpellált a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjéhez. Elmondása szerint több olyan céggel is élő szerződése van a kormánynak, amelyek hivatalosan is offshore cégnek minősülnek. A Montana Kft.-vel szerződött az ORFK, a Gyemszi, az Állami Egészségügyi Ellátóközpont és egyéb állami szervek is, élő szerződéseik vannak több mint 15 milliárd forint értékben. Hogy lehetséges ez, hogy a kormány megszegi a törvényt – kérdezi Szilágyi. Miért nincsenek a hivatalosan is átláthatatlan hátterű cégek kizárva a közbeszerzésből? Tudják, ki állnak a cégek mögöttük? Miért a kormány nem tartja be a törvényt?
A kérdésre Dömötör Csaba államtitkár válaszolt. Rögtön visszanyúl 2010 elé, elmondja, a kormány milyen rendszabályokat hozott, hogy átlátható legyen a közbeszerzés. A kormány tett az átláthatóságért, világos szabályok vannak, ezeket be kell tartani. A Panama-papírokat is vizsgálják az illetkes minisztériumok, és a NAV is bekapcsolódik a vizsgálatba, folytatta Dömötör. Az offsohre-nyomozásokban az érintett országoknak is együtt kell működni, ez nem mindig könnyű – ezt követően Dömötör simongáborozott és jobbikozott egyet – "önöknek is van mit tenniük", mutatott rá a Jobbik gyanús pénzügyi ügyleteire. Sőt, beleszőtte a válaszába a Jobbikon belüli pártviszály legutóbbi történéseit is. De a feltett kérdésről, a problémáról semmit nem mondott.
Szilágyi feldúltan reagált: önök törvénysértést követnek el, több mint 20 milliárd forintot költöttek ezekre a cégre, a reakciója végén pedig egyenesen kiabált: "szégyelljék magukat!".
Az Országgyűlés elfogadta a választ.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.