2016. április. 19. 10:15 MTI Utolsó frissítés: 2016. április. 19. 10:53 Gazdaság

Matolcsyék adtak egy 29 milliós kokit a Sopron Banknak

Összesen 28,7 millió forint bírság megfizetésére és a jogsértő állapot megszüntetésére kötelezte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Sopron Bank Burgenland Zrt.-t.

A hivatalból indított felügyeleti ellenőrzés keretében 2012. december 31-től vizsgálta a Sopron Bank tevékenységét a jegybank. A vizsgálat után arra kötelezték a Sopron Bankot, hogy a feltárt hiányosságok megszüntetésére szeptember 30-ig tegye meg a szükséges intézkedéseket és erről számoljon be a jegybanknak.

A felügyeleti hatóság arra kötelezte a pénzintézetet, hogy gondoskodjék a belső szabályozás, a számviteli eljárások, az ellenőrzési tervek, a fedezetkezelési és eszközminősítési folyamatok fejlesztéséről, illetve javításáról, valamint a nyilvántartások és az adatszolgáltatás teljeskörűségéről.

A banknak teljes körűen meg kell felelnie a jogszabályoknak a szavatoló tőke és a tőkekövetelmény kiszámítása, az értékvesztés és a kamatok elszámolása terén. Az informatikai rendszerek működése során, valamint az értékbecsléseknél pedig be kell tartania a szakmai előírásokat.

A bírság megállapítását különösen indokolttá tette a pénzügyi szolgáltatási tevékenység körében feltárt jogsértések számossága és súlya, illetve a jogsértések ismétlődése. Számos hiányosság megszüntetésére már korábbi felügyeleti határozatok is kötelezték a hitelintézetet.

Súlyosító körülményként értékelte a jegybank a szabályszegések egy részének rendszerszintű jellegét, illetve azok jelentős, egyes esetekben magas kockázati besorolását is. Enyhítő körülményként vette viszont figyelembe az ellenőrző hatóság a bank együttműködő magatartását, valamint azt, hogy az ügyfelek érdekét nem érte sérelem.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.