A brit miniszterelnök egy tévéinterjúban elismerte, hogy jövedelme származott néhai édesapja offshore befektetési alapjából, de a részesedését nagyjából 30 ezer font körüli áron értékesítette, mielőtt miniszterelnökké nevezték ki. Davis Cameron tagadta, hogy a nyolcvanas években adóelkerüléshez alapították a bahamai céget. Azt is mondta, hogy a brit előírásoknak megfelelő mértékű jövedelemadót megfizette az alapból származó jövedelem után – derül ki a The Independent összefoglalójából.
Öt nappal az offshore-botrány kirobbanása után szólalt meg David Cameron az ügyben, miután kiderült, hogy a kiszivárogatott dokumentumokban 2010-ben elhunyt édesapja, Ian Cameron neve is szerepel, aki Blairmore Holdings néven működtetett befektetési alapot.
A Downing Streeten eleinte arra hivatkoztak az offshore-os iratokkal kapcsolatban, hogy azok magánügyet tartalmaznak, és nem mondtak semmit arról, volt-e haszna a miniszterelnöknek apja cégéből vagy sem. Később már azt közölték, hogy David Cameronnak jelenleg nincs jövedelme az alapból és nem is lesz. Több kérdés azonban megválaszolatlan maradt, és sokan a miniszterelnök személyes nyilatkozatát várták az ügyben.
Cameron az ITV-nek beszélt végül. Azt állította: alapvetően téves az a feltételezés, hogy édesapja a nyolcvanas években adóelkerüléshez hozta létre a Bahamákon a Blairmore Holdings-ot. A brit miniszterelnök szerint neki és feleségének olyan profitja származott a cégből, amellyel teljes mértékben el tudtak számolni a brit adórendszer előírásainak megfelelően - olvasható a The Independent oldalán.
A részesedésüktől 2010 januárjában, kormányfői kinevezése előtt megváltak, 31 500 fontos bevételük keletkezett. Az osztalék után megfizette a jövedelemadót, de nyereségadót nem, mert az összeg nagysága nem érte el a törvényben meghatározott szintet. Mindent a brit adórendszer előírásai alapján teljesítettek – tette hozzá.
Cameron azt is mondta: büszke édesapjára, és arra, amit elért. Semmi rejtegetnivalója nincs, és boldogan válaszol az üggyel kapcsolatos kérdésekre – állította.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.