Nem valami jók az esélyek még Lázár szerint is, hogy a magyar-kínai közlekedési megállapodást elfogadja Brüsszel.
Az már tudott, hogy a Paks2 atomerőmű projektjének lebonyolítását (vizsgálat indult, hogy nem merül-e fel tiltott állami támogatás, illetve az orosz Roszatom kiválasztásának módja is az uniós közbeszerzési szabályokba ütközhet) kifogásolja az EU. Ma a kormányszóvivői sajtótájékoztatón Lázár János elárulta, a kínaiakkal kötött közlekedési megállapodásba is beleköthet Brüsszel.
A magyar-kínai közlekedési megállapodást is vizsgálja az Európai Bizottság. Lázár szerint bár a kormány szeretné, ha dűlőre jutnának az EU-val, de, ahogy mondta, nem túl jók az esélyek ennek elfogadására. Az EU a harmadik féllel kötött megállapodás tilalmára célozgat a vizsgálat során. (A kínaiak vasútfejlesztésbe való bevonása sokáig készülődött, és nagy tervek szövődtek.)
A kínaiakkal még 2014 végén kötött megállapodást a magyar fél, a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztéséről.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.