Két amerikai specialista összedolgozásából született meg az első nyomtatható drón-Jet: 15 kilós és 240 km/h az utazósebessége.
Az Aurora Flight Sciences és a Stratasys kollaborációjából megszületett a világ első sorozatgyártásra kész olyan sugárhajtású drónja, melyet 3D nyomtatóval állítanak elő. A járművet egyébként bemutatták már a dubai repülőshown, ahol 240 km/h végsebessége ellenére jól manőverezhetőnek bizonyult.
A méhsejt szerkezetű testének köszönhetően mindössze 15 kg tömegű légijárműnek egészen pontosan 80 százaléka készül 3D-s nyomtatással. A cégek azonban semmilyen célszámot nem tűztek maguk elé e téren, mivel egyszerűen azt kívánták demonstrálni, hogy milyen drámaian gyorsan lehet ma az első skiccektől a részletekre kiterjedő tervezésen át a szériakész állapotig eljutni a repülésben is a 3D nyomtatási technológia segítségével.
A mini sugárhajtású repülőgépet sem tekintik végleges formájúnak, méretűnek és paraméterűnek, hiszen ugyanilyen gyorsan lehetséges szerintük másfajta testreszabott, feladatspecifikus járművet építeni, ráadásul a kis szériás gyártás korábban felmerülő pluszköltségeinek jelentős részével sem kell számolni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.