Óriási összegű, csúcspilóták fizetésével összevethető nagyságú kártérítést kapott a McLaren 2014-ben kirúgott csapatfőnöke. Ez az egyik fő oka annak, hogy a cég 10 millárd forintos mínusszal zárta az évet.
A McLaren által közreadott 2014-es üzleti éves jelentés szerint a Forma–1-es istállót működtető McLaren Technology Group összesen 24,6 millió dolláros veszteséggel (forintra átszámoltan: mintegy 10 milliárdos) veszteséggel zárt tavaly. Azt a jelentésben szereplő adatok közül azonban a Forbes szúrta ki, hogy ennek a mínusznak van személyesíthető része is: az üzleti jelentésben szerepel egy kártérítési tétel, melyet a hivatalos szövegezés szerint egy „pozícióját vesztett igazgatónak" fizetett ki a cég.
Ez a személy – írja az adatok elemzését is elvégző Forbes – az a Martin Whitmarsh lehetett csak, aki több mint 4 évig, 2009–2013 között a McLaren csapatfőnöke volt, és akinek karrierjét Ron Dennis nyugdíból való erőszakos visszatérése törte ketté – mivel nemcsak hogy megfosztották a pozíciójától, de a cégtől távozni csak 2014 nyarán engedték.
Persze, kár volna a veszteséges gazdálkodást csak és kizárólag a nagyfőnökkénti sikertelensége miatt elküldött Witmashra fogni (a szakember összesen 24 évig volt a cég alkalmazottja, és az utolsó években már a McLaren Group elnöki pozícióját is betöltötte). Noha az kétségtelen, hogy az ő "lelépési pénze" nélkül a cég vesztesége minimálisra zsugorodna, ugyanakkor tény az is, hogy miközben a McLaren cég összbevételei egészen elképesztő, 412,3 millió dollárt értek el, ebből mintegy 54 millió dollárt kifejezetten arra költöttek, hogy a Mercedes motorról Honda erőforrásra váltó F1-es csapatnál a szerkezetváltás rendben megtörténhessen.
És mint látható: ez a váltás ennyi költés ellenére sem sikerült; a McLaren–Honda-páros egyelőre a mezőny legvégén botorkál. És ennek a következő évi fejpénzosztáskor (mellyel Ecclestone a "repülő cirkusz" éves bevételeinek mintegy felét adja oda a versengő csapatoknak) szintén meglesz a maga visszarántó ereje.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.