Muszáj eladnia a két legnagyobb kikötőt a görög államnak, ezt vállalták azért, mert harmadszor is megmentette őket az EU és az IMF.
A tervezetthez képest közel egy hónappal későbbre tolódik a két legnagyobb görög kikötő magánosítása a görög állami vagyonkezelő társaság vezetőjének hétvégi lapinterjúja szerint. A görög illetékes a magánosítás csúszását a szeptember 20-án tartott idő előtti választásokkal indokolta, ami "lelassította az előkészületeket".
A magánosítás az egyik feltétele volt annak, hogy Görögország augusztusban megkaphassa a három évre szóló újabb segélycsomagot.
Az ügynökség vezetője szerint a pireuszi kikötő 51 százaléknyi tulajdonrészére október vége helyett november végéig lehet kötelező árajánlatot tenni, a thesszaloniki kikötő többségi tulajdonrészének a megszerzésére az árajánlatot jövő év március végéig lehet megtenni az eredetileg kijelölt február eleji időpont helyett.
Görögország az idei évre 1,4 milliárd euró, jövőre 3,7 milliárd euró privatizációs bevétellel számol. A görög vagyonkezelő irányítója szerint az idei tervet azonban nem sikerül teljesíteni, mert késik a megállapodás arról, hogy a német Fraport megszerez több görög repülőteret, ugyanakkor a magánosításból származó jövő évi bevétel már a terveknek megfelelően alakul.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.