Gazdaság MTI 2015. október. 15. 15:36

Horvátország Hernádi miatt ad demarsot Ausztriának és Németországnak

Ausztriánál és Németországnál tiltakozik Horvátország amiatt, hogy a Mol–INA vesztegetési ügy miatt nemzetközi körözési listán szereplő Hernádi Zsolt úgy tárgyalhatott a két országban, hogy nem vették őrizetbe.

Horvátország tiltakozó jegyzéket küld Ausztriának és Németországnak Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójának ottani útjai miatt – közölte Ranko Ostojic horvát belügyminiszter csütörtökön arra reagálva, hogy Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója szerdán délután Bécsben tárgyalt az OMV vezérigazgatójával, Rainer Seelével. 

Ostojic szerint az utazás vitatható, ugyanis Hernádi Zsolt szerepel az Interpol körözési listáján. Az üzletember erre került fel, mert a horvát ügyészség azzal vádolja, hogy 10 millió euró kenőpénzt adott Ivo Sanader volt horvát kormányfőnek, annak fejében, hogy a Mol megszerezhesse az irányítási jogokat az INA horvát olajipari cég felett.

Hernádi Zsolt
Túry Gergely

A Mol Nyrt. számos alkalommal visszautasította ezt a vádat, és állította, soha nem korrumpált egyetlen politikust sem, és nem adott pénzt azért, hogy megszerezze az INA-ban az irányítási jogokat. 

Hernádi Zsolt idén februárban került fel ismét a nemzetközi rendőri szervezet Interpol körözési listájára. Az ügyben kiadott vörös jelzés a legmagasabb riasztás, amely arra szólítja fel az Interpol tagjait, helyezzék előzetes letartóztatásba a keresett személyt, hogy később kiadják annak az államnak, amely a körözést kezdeményezte.  

A Mol a Hina horvát hírügynökségnek is megerősítette, hogy Hernádi Zsolt jogszerűen tartózkodott Ausztriában, és az elmúlt hónapokban több hivatalos látogatást tett Németországban, többek között Berlinben is, ahol tárgyalásokat folytatott a közép-európai régió ellátásbiztonságáról.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.