2015. szeptember. 23. 18:29 MTI Utolsó frissítés: 2015. szeptember. 23. 19:50 Gazdaság

Tényleg távozik az OTP orosz bankjának vezére

Távozik posztjáról az OTP oroszországi leánybankja, az OTP Bank Oroszország elnöke, Georgij Cseszakov – erősítették meg szerdán az MTI-nek az OTP-nél a korábbi sajtóinformációkat.

Október 16-tól ügyvezető elnökként Julia Oreskina, a pénzintézet vezető testületének a tagja irányítja majd a bankot – áll az orosz leánycég szerdai közleményében.

Hamecz István, a leánybank igazgatóságának elnöke azt mondta, hálásak Georgij Cseszakovnak a 2013 óta tartó eredményes együttműködésért. A nehéz piaci körülmények ellenére az OTP Bank erősítette pozícióját, továbbra is a második legnagyobb kártyaelfogadó-terminál üzemeltető maradt Oroszországban – tette hozzá.

A RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség szerint Georgij Cseszakovnak azért kellett távoznia, mert az ő megítélése eltért az OTP csoport részvényeseinek véleményétől a bank oroszországi kilátásaival kapcsolatban. A hírügynökségnek az orosz leánybanknál nem erősítették meg azokat a sajtóértesüléseket, hogy az október 15-től távozó Cseszakov utóda a jelenlegi pénzügyi igazgató, Tálas Sándor lesz.

Georgij Cseszakov négy éven belül a harmadik elnök, akinek mennie kellett az OTP orosz leánybankjától – jegyezte meg a RIA Novosztyi. A most távozó elnök 2013 decemberétől töltötte be posztját.

Az OTP Bank Oroszország az első fél évet 3,4 milliárd rubel veszteséggel zárta, ami csaknem háromszorosa az egy évvel korábbi 1,2 milliárd rubel veszteségnek. Az OTP Bank Oroszország 171,8 milliárd rubeles eszközállományával a 48. legnagyobb bank volt Oroszországban idén július elsején.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.