Zsíros üzletet lát a Boeing Kínában, húsz év alatt 270 ezer milliárd forintos megbízással kecsegtet az ottani piac.
Megváltozik az amerikai repülőgépgyártó óriás üzletpolitikája. Létrehozza az első külföldi gyárát. Ami nem meglepő: mindezt Kínában teszi.
A napi.hu arról ír, hogy a döntés voltaképpen megszületett, az amerikaiak be is mutatták terveiket a kínai állami vezetésnek. A lépést két tényező motiválja: egyrészt költségcsökkentés, másrészt pedig az, hogy a legnagyobb felvevőpiachoz így lesznek a legközelebb. A Boeing ugyanis azzal számol, hogy Kína polgári légiflottája a következő 20 évben több mint 6000 repülővel bővül, ez pedig nagyon zsíros üzletet rejt magában, közel 1000 milliárd dolláros (mostani árfolyamon úgy 270 ezer milliárd forintos) megbízással kecsegtet a repülőgyártóknak.
A Boeing vetélytársa, az Airbus már megtelepedett Kínában, a közepes hatósugarú A-320-asok végső összeszerelését már ott végzik, és tervben van egy másik üzem létrehozása, a nagy hatósugarú A-330-asok összeszerelésére is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.