A Közbeszerzési Hatóság ugyan hivatalosan még nem tud arról, hogy a Közgép Zrt. ismét elindulhat közbeszerzéseken, de azért már közleményben reagált a hírre. Mint írták, nem ők, hanem az ajánlatkérő (az állam) állapította meg Simicskáék állítólagos hamis adatközlését, és a tenderből való kizárásról sem ők döntöttek, hanem az a törvény erejénél fogva lépett hatályra.
Nyilatkozatot adott ki péntek reggel a Közbeszerzési Hatóság azzal kapcsolatban, hogy a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság döntése értelmében a Simicska Lajos-féle Közgép mégis indulhat közbeszerzéseken.
Mint írták, csütörtök estig ők még hivatalos értesítést nem kaptak arról, hogy a bíróság felfüggesztette a korábbi, a Közgépet a közbeszerzésekről kitiltó határozatot, amelyet azért hoztak, mert a Közgép Zrt. a hatóság szerint hamis adatokat adott meg egy kikötőfelújításra kiírt pályázaton.
A Közbeszerzési Hatóság így kénytelen volt a sajtóból értesülni szerda délután, hogy a per jogerős befejezéséig feloldják a tenderstopot a Közgépnél.
Amint a Közbeszerzési Döntőbizottság megkapja a határozatot, a jogszabályoknak megfelelően fog eljárni – írták.
Ám mindenekelőtt azt még közölték, hogy a sajtóban nem tényszerű állítások jelentek meg azzal kapcsolatban, hogy ki is állapította meg Simicskáék hamis adatközlését. Nem a Közbeszerzési Döntőbizottság, hanem a közbeszerzési eljárás ajánlatkérője, tehát az állam.
A közbeszerzési törvény szerint a hamis nyilatkozattétel esetére szóló jogkövetkezmény – a közbeszerzési eljárásból való kizárás – a törvény erejénél, és nem a Közbeszerzési Döntőbizottság határozatából eredően áll be – zárták közleményüket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.