Gazdaság hvg.hu 2015. szeptember. 16. 17:35

Eldőlt a világraszóló vita a Kit Kat ügyben

A Kit Kat gyártója, a Nestlé levédette volna a négyszeletű csokoládébevonatú ostyaszeletet. Az ügyet az Európai Bíróságnak kellett eldöntenie. A Nestlé vesztett.

Csokióriások közötti ölre menő vitát döntött el mai ítéletével az Európai Bíróság.

2010-ben a Nestlé az Egyesült Királyságban védjegyként próbálta bejegyeztetni az általa gyártott Kit Kat csokoládé formáját.

A konkurens Cadbury UK felszólalással élt a védjegybejegyzési kérelemmel szemben, amelyet a brit védjegyhivatal elfogadott és így megtagadta a Kit Kat formájának védjegyként történő bejegyzését. Az elutasítás egyik indoka az volt, hogy a hivatal szerint a kérdéses csokoládéforma nem rendelkezik olyan megkülönböztető képességgel, amely egy átlagos fogyasztó számára lehetővé tenné annak megállapítását, hogy az érintett termék a Nestlétől, és semmiképpen sem valamelyik versenytárstól származik.

Wikipedia / Evan-Amos

A Nestlé azonban vitatta a védjegyhivatal döntését, mivel egy a fogyasztók körében elvégzett közvélemény-kutatás kimutatta, hogy a vásárlók több mint 50 százaléka felismerte és a Nestlével azonosította a kérdéses csokoládéformát, ami a cég szerint bizonyítja, hogy a Kit Kat formája igenis rendelkezik megkülönböztető képességgel.

A brit bíróságok az uniós védjegyirányelv értelmezését kérve azt kérdezték az Európai Bíróságtól, hogy az említett közvélemény-kutatás eredménye elegendő-e a megkülönböztető képesség meglétének megállapításához.

Az ügy már egy éve az Európai Bíróság elé került. Az Európai Bíróság mai döntésével a Cadburynek adott igazat, lényegében tehát nem lehet - legalábbis az Egyesült Királyságban - a négyszeletű csokoládébevonatú ostyaszeletet védjegyként bejegyezni.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.