Így lett a valaha emberbarát csokimárka a véresszájú kapitalizmus mintapéldánya
A helyi angol családi vállalkozásból egy a fairtade szabályokat egyre inkább mellőző, amerikai tulajdonú vállalat lett.
A helyi angol családi vállalkozásból egy a fairtade szabályokat egyre inkább mellőző, amerikai tulajdonú vállalat lett.
A cég azért küzdött, hogy védjegy kerüljön a KitKat formájára, négy európai országban viszont nem ismerték fel a terméket csomagolás nélkül. A csokigyártók rendszeresen harcolnak azért, hogy az édességük formáját vagy a csomagolás bizonyos elemeit levédessék, de ez csak keveseknek sikerül.
Angol képviselő robbantotta ki a Tesco saját márkás marhabordájával kapcsolatos botrányt.
Az adományozók életük végéig 20 százalékkal olcsóbban kapják majd a csokit.
Kivették a húsvéti tojásvadászat nevéből Angliában a húsvétra utalást, az egyház nekiment a főszponzor édességgyárnak.
Az amerikai Mondelez csoporthoz tartozó Cadbury korábban a Toblerone fogközeinek szélesítésével sokkolt, most a húsvéti csokitojásokkal ügyeskednek a brit piacon.
A Kit Kat gyártója, a Nestlé levédette volna a négyszeletű csokoládébevonatú ostyaszeletet. Az ügyet az Európai Bíróságnak kellett eldöntenie. A Nestlé vesztett.
Három év alatt mintegy 50 millió dollárt, azaz több mint 11 milliárd forintot fektetett a Mondelēz International európai szervezete a csoporthoz tartozó Győri Keksz székesfehérvári csokoládéüzemének fejlesztésébe. Három új gyártósort telepítettek a gyárban, melyek döntően exportra, de immár a hazai piacra is termelik a kizárólag Székesfehérváron előállított Milka és Cadbury csokoládé-keksz szendvicstermékeket.
Sertés-DNS nyomait fedezte fel a malajziai egészségügyi minisztérium a brit Cadbury csokoládégyár két termékében. A cég azonnal kivonta a forgalomból a két csokit, de az ügy kicsapta a biztosítékot a helyi muszlim szervezeteknél, amelyek közül több dzsihádot is hirdetett a Cadbury ellen.
Ha van reklámvideó, ami összefuttatja a nedveket a szájüregben, hát akkor ez az.
A Cadbury új tulajdonosa, az amerikai Kraft Foods kivezeti a londoni értéktőzsdéről (LSE) a brit édességgyártót.
A megemelt, részvényenként 840 pennys (500 penny készpénz + Kraft-részvény) összeg mintegy kilenc százalékkal haladja...