Öt nap alatt 23 százalék mínusz, ma 5 százalék plusz Kínában. A BUX is emelkedik.
Azután, hogy a hét elején hatalmas esések voltak az amerikai, nyugat-európai és kínai tőzsdéken, szerdán pedig vegyesen mozogtak a tőzsdék (az amerikai részvényindexek pluszban zártak, a kínai, német mínuszban, és 1 százalékos esést szenvedett el a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX is), mára emelkednek a részvényárak világszerte. (A tegnapi állásról cikkünket itt olvashatja.)
Délelőtt 11 körül a BUX másfél százalékos pluszt mutat, hasonlóan a kelet-európai országok tőzsdéihez, a nyugati részvényindexek 2 százalék körüli emelkedést hoztak össze nyitás után pár óra alatt.
Pedig nagyon nem indult simán a csütörtök. A kínai részvényindex öt napon át zuhant, mint a kő (5 nap alatt összesen 23 százalékot vesztett értékéből a Shanghai Composite Index névre hallgató tőzsdeindex), és bár a csütörtöki kereskedés nagy részében már emelkedés volt, de zárás előtt nem sokkal újra mínuszba fordultak a részvények. Aztán újra éles fordulat, és 5 százalékos plusz jött össze Kínában. Ehhez talán kellett az is, hogy a harmadik egymást követő napon, ma is pénzt pumpált a piacra az ottani jegybank.
Az amerikai tőzsdén is hullámzó volt a kereskedés tegnap (magyar idő szerint szerda este 10-kor zárt a tőzsde). A főbb részvényindexek emelkedéssel kezdtek, aztán elfogyott a plusz, a kereskedés végére aztán nagy pluszt hoztak össze.
A forint árfolyamán is meglátszik, hogy ma jobb a hangulat a pénzpiacokon. Kora reggel még héthetes mélypontján, 316 forint felett járt az euróval szemben a hazai valuta, délelőtt 11-re 313,60 forintnál járt az euró ára. A frank 292 forint körül ingadozik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.