A General Electric papírjaiból kijön Brazília, a Johnson & Johnsonéból pedig Dél-Afrika.
A Bank of America Merrill Lynch összeállított egy listát arról, hogy a világ bizonyos országiban az összes tőzsdei cég részvényeinek értéke melyik amerikai cég piaci tőkeértékének felel meg. Azt nézték tehát meg, hogy ha például összeadják az összes tőzsdén lévő brazil cég értékpapírjainak összegét, akkor melyik az az amerikai tőzsdei társaság, amelynek ennyi a jelenlegi értéke.
A listából készített világtérképet a Business Insider közölte, ebből kiderül például, hogy ha az Intel csipgyártó összes tulajdonosa hirtelen eladná az összes részvényét, akkor a kapott 135 milliárd dollárból fel tudnák vásárolni az Oroszországban jegyzett összes tőzsdei értékpapírt.
Ennek analógiájára Indiát (305 milliárd dollár) a Wells Fargo (297 milliárd dollár) tulajdonosai vehetnék meg, az Expedia online utazási portál mögött álló társaság pedig annyit ér (14 milliárd dollár), mint az összes görög értékpapír (13 milliárd dollár).
A Chevron (168 milliárd dollár) tulajdonosai éppen megvehetnék teljes Mexikót (169 milliárd dollár), a Netflix tőzsdei értéke ugyanannyi, mint a chilei cégeké (45 milliárd dollár), a Johnson & Johnsoné pedig csaknem eléri Dél-Afrikáét (296 milliárd dollár).
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.