Nyaralás előtt nagyon megéri, ha utánanézünk, mennyibe is kerül, ha külföldön veszünk ki pénzt a bankautomatából. Több mint egymillió pénzkivételt hajtunk végre évente külföldön, és több mint 70 milliárdra rúg a teljes kivett összeg.
Külföldön több tízmilliárd forint értékben veszünk fel pénzt: 2012-ben 64,7, 2013-ban 71,3, tavaly pedig már 73,2 milliárd forint értékben vettünk ki külföldi bankjegykiadó automatákból. Ez 2013-ban 1,4 millió, tavaly 1,3 millió tranzakció volt – közölte az FHB Bank.
Egy cikkben pár hete összegyűjtöttük, milyen díjakkal és buktatókkal érdemes számolni külföldi készpénzfelvételnél. Jellemzően magas a tarifa, amelynek egy része a kivett összegnek általában 0,5-2 közötti százaléka, és erre jön még az 1-4 eurós fix rész is. A szakértők szerint a külföldi nyaralásra szánt summa harmadát-felét érdemes készpénzben kivinni, de hogy az indulás előtti pénzváltásra mikor célszerű sort keríteni, arról mindenkinek más a véleménye, hiszen az árfolyamok kilengése kiszámíthatatlan.
A díj rendszerint nem függ attól, hogy forint- vagy devizalapú számláról van szó, még az sem számít, mely földrészen zajlik a művelet. Sokkal inkább a kártyaelfogadó „kiléte” (idegen, csoportbeli vagy saját bankhálózat tagja), illetve a kártya s a mögötte levő számlacsomag típusa a mérvadó.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.