Gazdaság hvg.hu 2015. február. 09. 10:46

3 kérdés, amit soha nem szabad feltenni egy állásinterjún

Úgy érzi, hogy minden jól ment, jól válaszolt a kérdésekre egy állásinterjún, majd a HR-es rákérdez arra, hogy van-e valamilyen kérdése: ekkor természetesen kell kérdezni, ám nem mindegy, hogy mit kérdezünk. Ugyanis egy rossz kérdéssel simán elvághatjuk magunkat, és oda a kívánt állás.

A Business Insider összeszedett pár olyan kérdést, amit mindenképpen érdemes nem feltenni egy állásinterjún. Ugyanis ha úgy érezzük, hogy nagyon jól szerepeltünk az interjún, akkor ezt a teljesítményt még simán elronthatjuk egy rossz kérdéssel. Kérdések, amiket ne tegyünk fel a HR-esnek egy állásinterjún:

  1. "Mit is csinál pontosan a cégük?" Ezzel gyakorlatilag elvágtuk magunkat, ugyanis azt mutatjuk, hogy nem készültünk fel az interjúra, nem tudjuk, hogy mit csinál a vállalat. Bármilyen pozícióra jelentkezünk is a cégnél, legyünk tisztában azzal, mivel foglalkoznak.
  2. "Mennyi órát kell dolgoznom majd a cégnél?" Ez sokat elmond a munkára jelentkező prioritásairól, egy jó munkavállaló pedig tudja menedzselni az idejét. A munkára jelentkezőnél ezzel a kérdéssel az is látszik, hogy csak a minimumot akarja kiszorítani magából.
  3. "Mikor fogok fizetésemelést kapni?" Ez azt mutatja, hogy a pénz a legfőbb motivációja a jelentkezőnek. A fizetésemelés ugyanakkor sok esetben attól függ igazán, hogy milyen teljesítményt nyújt az adott munkavállaló, és nem az eltelt időtől. A legjobb jelöltek nem várják el a fizetésemelést már az elején, főleg nem az állásinterjúban kérdeznek erről.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.