Budapesten 300 ezer az átlagfizetés
Tavaly 6%-kal nőttek a bérek 2013-hoz képest – derült ki egy új internetes felmérésből. A legnagyobb növekedés a munkaerő-közvetítés és tanácsadás területén volt, de jelentősen emelkedtek a fizetések a vendéglátásban és a kiskereskedelemben is. Budapesten bruttó 300 ezer forint az átlagfizetés, ez 18 százalékkal haladja meg az országos átlagot.
A kutatásból kiderült, hogy az országos bruttó átlagfizetés 6 százalékkal nőtt: a tavalyelőtti 230 ezer forintról 246 ezer forintra – írja a Fizetesek.hu. Ez az elmúlt 5 év legnagyobb növekedése éves szinten.
Továbbra is a fővárosban érdemes állást keresni, az itt dolgozó munkavállalók keresték 2014-ben is a legtöbbet. A budapesti alkalmazottak havi bruttó 300 ezer forintos keresete ugyanis 18 százalékkal több a magyarországi átlagnál, és 20 százalékkal előzi meg a második legjobban fizetett Komárom-Esztergom megye 240 ezer forintos átlagkeresetét. A képzeletbeli dobogó harmadik fokán Győr-Moson-Sopron megye áll 235 ezer forintos átlaggal. Az ország legrosszabbul fizetett régiói továbbra is Békés, Szabolcs és Nógrád megye voltak, ahol bruttó 160 ezer forint volt az átlagbér.
A legnagyobb fizetési növekedést 2014-ben (a versenyszférában) a munkaerő-közvetítés és tanácsadás érte el, ahol 7 százalékot nőttek a bérek. 6 százalék volt az emelkedés a vendéglátás és szálláshelyek, valamint a kiskereskedelem területén. A legnagyobb visszaesést a portál felmérése alapján a biztosítás (- 6 százalék) produkálta, míg 5 százalékos volt a zuhanás a marketing, reklám, PR területén valamint az élelmiszeriparon belül.
A legjobban fizetett szakmák közé egyébként 2014-ben is jellemzően informatikus, mérnöki, pénzügyes, illetve gyógyszeripari állások kerültek, mindegyik esetben 500 ezer forint feletti bruttó átlagfizetéssel, de a 25 legjobban fizetett pozíció között is többségben vannak a fejlesztői állások.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.