Orbán: többen toljuk már a szekeret, mint ahányan ülünk rajta
Oda jutottunk, hogy 10 millió emberből valamivel több mint 4 millió 100 ezer dolgozik, és mindannyian fizetünk adót; ez azt jelenti, hogy többen toljuk a szekeret, mint ahányan ülünk rajta – mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szolnokon, a Béres Gyógyszergyár Zrt. új gyógyszergyártó részlegének avatásán.
2010 után a magyar kormánynak az a feladat jutott, hogy felerősítse a legyengített Magyarországot – mondta több mint félmilliárdos részleg megnyitóján a miniszterelnök, aki párhuzamot vont a Béres család munkássága és mindenkori magyar kormányok munkája között.
Az ország lábra állításához elsősorban arra volt szükség, hogy növelni tudják Magyarország ellenálló képességét. 2010-ben a helyzet úgy festett, hogy élt itt 10 millió ember, ebből dolgozott 3 millió 600 ezer és adót fizetett 1 millió 800 ezer, ez az összeomlás biztos receptje – mondta. Orbán Viktor hozzátette, az út elején tartunk, akkor lehet végleg megszilárdultnak mondani a magyar gazdaságot, ha legalább ötmilliónyian dolgoznak.
Orbán arról is beszélt, hogy a Béres átadásra kerülő új üzemrésze egy sikeres magyar vállalat fejlődésének újabb állomása, a Béres 10 fős családi vállalkozásból 300 fős vállalatcsoporttá fejlődött. A Béres név mára a magyarok gondolkodásában az egészség szinonimája lett, tízből kilenc magyar a márkanévhez az egészséget társítaná, ennél nagyobb elismerés nem kell egy gyógyszeripari vállalatnak – tette hozzá.
"Béres József felfedezése a 1970-es és 80-as évek Magyarországán a ma divatos kifejezéssel élve rendkívül unortodoxnak tűnt, ő azonban vállalta a harcot, átküzdötte magát a meg nem értés, az irigység, és a kuruzslás vádjának tüskebokrain" – fogalmazott Orbán Viktor, aki hozzátette, Béres Jószef munkásságát Széchenyi-díjjal tüntették ki, a Béres csepp pedig 2013-ban hivatalosan is bekerült a hungarikumok közé.
Béres József szellemi teljesítménye hozzájárult, hogy az ország meg tudja őrizni szellemi súlyát és javítani tudja az életminőséget, szükségünk van ezekre a népi tehetségekre – fogalmazott a kormányfő.
Azt is bejelentette, az üzemavatást megelőzően három témáról tárgyaltak vendéglátóikkal. Így a Béres Gyógyszergyárral újabb termelőüzem építésének lehetőségeiről esett szó, a magyar állam 300 hektárnyi földterületet ad át a szolnoki ipari park bővítéséhez, valamint költségvetési forrásból megoldják, hogy a választási ciklus végéig a megyeszékhely autópályán vagy autóúton a fővárosból elérhető legyen.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.