Egy – első – állásinterjú végén az interjúztató általában fel szokta tenni azt a kérdést, hogy ha van valamilyen kérdésünk, akkor ne habozzunk, szegezzük neki. Bármennyire is mehetett jól az interjú, ha itt rosszul kérdezünk, akkor az az egész addigi teljesítményünket lerombolhatja.
A Business Insider most összeszedte, hogy pontosan mit nem lehet soha megkérdezni egy állásinterjú végén. Ugyanis bármennyire is sikerülhetett jól egy interjú, ha az interjú végén a kérdések-válaszok szekcióban rosszat kérdezünk, akkor az az egész addigi teljesítményünket romba döntheti.
Egy szakértő szerint fontos, hogy az interjún a munkáról és a cégről kérdezgessünk, azt kell megmutatnunk, hogy beleillünk-e a cég környezetébe, a csapatba, vagy sem. Minden más kérdés tisztázása a további tárgyalások során, esetleg a későbbi interjúk során merülhet csak fel (ha már eljutottunk eddig a pontig), legelőször bizonyos kérdéseket nem ajánlatos feltenni.
Kérdések, amit egy cég első állásinterjúján nem ajánlatos megkérdezni, mivel több kárt okozhatnak, mint hasznot:
- Mivel foglalkozik a vállalat?
- Mennyi lesz a fizetésem?
- Kell majd túlórázni?
- Milyen gyorsan tudok majd szabadságot kivenni?
- Mikor kaphatok majd fizetésemelést?
- Mikor részesülhetek majd előléptetésben?
- Lesz saját irodám?
- Mi történik akkor, ha nem kedvelem majd a munkát és a csapatom tagjait?
- Telefonálhatok személyes ügyekben munkaidő alatt?
- Végeznek háttérkutatást a munkavállalókról?
- Monitorozzák az internet használatát, a levelezést?
- Érkezhetek később, távozhatok korábban, ha elvégeztem a munkámat?
- Hogyan sikerült ez az interjú?
- Megkaptam a munkát?
- Mennyi forrást kapok reprezentációs költségek fedezésére?
- Mesélne magáról pár személyes információt (mármint az interjúztató)?
Ezen kérdések felvetése nem igazán szerencsés az első interjún, ám a legrosszabb mégis az, ha egyáltalán nem teszünk fel kérdést az állásinterjú végén. A kérdések felvetése ugyanis sokat elárul kommunikációs képességeinkről, személyiségünkről és magabiztosságunkról is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.