2014. február. 08. 09:03 Népszabadság Utolsó frissítés: 2014. május. 20. 10:58 Gazdaság

Strasbourgban perlik az államot a Mohácsi Takarék Bank részvényesei

Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordultak a Mohácsi Takarék Bank részvényesei, hogy a testület állapítsa meg: kárt okozott a kormány a szövetkezetek gazdáinak, amikor tavaly nyáron a parlament államosította a Takarékbankot, és kényszerpályára küldte a takarékszövetkezetek tulajdonosait - írta a Népszabadság.

A napilap szombati számában Pávkovics Gábor, a pénzintézet ügyvezető igazgatója és egyik tulajdonosa úgy fogalmazott: megérti a kormány törekvését, hogy egy új magyar bank jöjjön létre, amely képes a "takarékszövetkezeteknél funkciótlanul heverő 900 milliárd forinttal" ellensúlyozni a magyar gazdaságban jelen lévő forráshiányt, szerinte mégis karpótlás jár a szövetkezetek tulajdonosainak, akiktől jogokat vettek el.

Az ügyvezető nem nevezte meg pontosan, hogy milyen kárpótlást vár a Mohácsi Takarék, de szerinte biztos, hogy Strasbourgban nyerni fognak. Ugyancsak biztos abban, hogy az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek mondja majd ki a takarékszövetkezetekről szóló törvényt, de szerinte a kormány majd módosítja a kifogásolt pontokat, s ha "vargabetűkkel is, de eléri" majd, amit akar.
   
Az ügyvezető, aki 1993 óta Fidesz-tag, és 1998-tól a párt delegáltja a Baranya megyei képviselő-testületben, kérdésre válaszolva azt mondta: nem érzi, hogy a beadvány óta megfagyott volna körülötte a levegő a pártban. "Igaz, eddig még kevesen értesültek a beadványról - tette hozzá.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.