Több kritikus szerint is fantasztikus volt a tavalyi év a mozitermést nézve, ám egyesek azt is hozzáteszik, hogy gazdasági okai is vannak, hogy ennyi jó filmet készítettek 2013-ban.
Több kritikus szerint is fantasztikus volt a tavalyi év a mozitermést nézve, ám egyesek azt is hozzáteszik, hogy gazdasági okai is vannak, hogy ennyi jó filmet készítettek 2013-ban – írja a The Atlantic amerikai magazin.
Az érvelés szerint két trend járult hozzá mindehhez. Először is több független finanszírozó állt be közepes költségvetésű, ám "presztízs" drámák mögé, másfelől pedig Hollywoodban is igyekeznek megfogni a költségeket, ez pedig az A-listás sztárokat és rendezőket abba az irányba nyomta, hogy kevesebb pénzt kérjenek el munkájukért.
Ennek egyik jó példája lehet az Amerikai botrány c. film: a Sony Pictures egy független finanszírozót hozott be, hogy az állja a film 44 millió dolláros költségvetésének a felét, a szereplők pedig beleegyeztek abba, hogy kevesebbet kérnek el szerepükért. Gary Ross, Az éhezők viadala rendezője szerint ahogy mindenki megtanul olcsóbban dolgozni, az azt is jelenti, hogy szélesebb spektrumban kaphatnak zöld utat a filmötletek és több érdekes film is jöhet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.