A sanghaji Hurun Report kiadó idén is publikálta, immár tizedik alkalommal a kínai gazdagokat monitorozó éves felmérést. A felmérésből kiderül, hogy mire is költik a kínai dollármilliomosok a pénzüket. Luxuscuccok, ausztráliai vakáció és egy kis alkohol.
A sanghaji Hurun Report kiadó idén is publikálta, immár tizedik alkalommal a kínai gazdagokat monitorozó éves felmérést. A felmérésből kiderül, hogy mire is költik a kínai dollármilliomosok a pénzüket – írja a Bloomberg Businessweek. Meglepő módon a kínai gazdagok 15 százalékkal kevesebbet költöttek, mint 2012-ben.
Az ajándékosztogatás területén 25 százalékos volt a költekezés csökkenése a kínai gazdagok körében, ez döntően a kínai kormányzat erősödő korrupcióellenes küzdelme miatt történt. Azok a gazdagok, akik mégis ajándékoznak, azok rámennek a luxustermékekre. A gazdag kínai férfiak leginkább Hermés kiegészítőket vásároltak ajándékba, a nők pedig a Chanelt részesítik előnyben. A férfiak körében az Apple áll a második helyen az ajándékok listáján, a nőknél az amerikai márka a harmadik helyen található. Mindkét nemnél előkelő helyen szerepel még a Louis Vuitton, Cartier, Prada és a Gucci. Az egyedüli kínai márka a Maotai likőr volt a kedvelt ajándékok listáján.
A kínai gazdagok átlagosan havonta 8 napot töltöttek üzleti úton, ez egy nappal több, mint egy évvel korábban. A legtöbben 6,5 órát alszanak, éjjel fél egytől reggel hétig. A szabadidő eltöltésére a kínai gazdagoknak kevesebb idejük jut, 2013-ban átlagosan 7,5 napot vakációztak. Amikor mégis sikerült pihenni menniük, akkor leginkább Ausztrália felé vették az irányt, letaszítva Franciaországot az első helyről.
Mindeközben a kínai gazdagok egyre jobban odafigyeljen egészségükre: 5 évvel ezelőtt még 60 százalékuk dohányzott, ez az arány 2013-ra 39 százalékra csökkent. Alkoholt is kevesebben fogyasztanak, 60 százalékra csökkent ebben a kategóriában az arányuk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.