Napkollektor és hőszivattyú is van egy új Pest megyei bölcsiben
Energiatakarékos bölcsőde nyílt Szigetszentmiklóson, az építést 90 százalékban uniós pénzből finanszírozták.
Több mint negyven kisgyermek elhelyezésére alkalmas bölcsődét építettek zömmel uniós forrásból Szigetszentmiklóson, az intézmény takarékos működtetését zöldenergiával biztosítják – tájékoztatta a fenntartó Cédrus Alapítvány az MTI-t.
A Pest megyei városban évente több mint 400 gyermek születik, és a betelepülők között is sok a kisgyermekes család, ezért a meglévő 182 fős önkormányzati bölcsődébe nem tudnak minden jelentkezőt felvenni – indokolta az új intézmény építését az alapítvány.
A nemrég átadott Zöldfenyő bölcsődének köszönhetően 19 százalékkal nőtt a bölcsődei férőhelyek száma Szigetszentmiklóson. Az új, 3 csoportszobás intézmény 42 kisgyermeket fogadhat (20 hónapos kortól 4 éves korig), közöttük sajátos nevelési igényű, illetve hátrányos helyzetű kicsiket is.
A bölcsődében 12 munkahelyet teremtettek, és speciális szakemberek – gyógypedagógus, pszichológus, gyermekgyógyász és gasztroenterológus – is segítik az ellátást.
A több mint 166 millió forintból készült, 90 százalékban uniós forrásból finanszírozott intézmény fűtését és hűtését hőszivattyú segíti, a meleg vizet a tetőn elhelyezett napkollektorokkal állítják elő – közölte a Cédrus Alapítvány.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.