Mínuszba süllyedt zárásra a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 11,68 pontos, 0,06 százalékos csökkenéssel, 18 552,40 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 4,2 milliárd forint volt, a vezető részvények közül egyedül a Richter árfolyama csökkent a legutóbbi, hétfői záráshoz képest.
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője úgy vélte, hogy a nemzetközi tendenciákat követi a magyar börze is. Márpedig amíg a Fed nem csökkenti a finanszírozást, és valamely nagy jegybank nem változtat a kamaton, addig - minimális ingadozással - szerényen, de folyamatosan emelkednek a tőzsdei árfolyamok.
Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. elemzője az OTP árfolyamának hullámzására hívta fel a figyelmet, a papír egészen másfél százalékig erősödött. A Molnak pedig az adott lökést, hogy elkészült a Kurdisztánból Törökországba tartó nehézolaj vezeték, amely biztonságosabbá teszi a magyar olajcégnek is a szállítást.
Mindkét szakértő kiemelte, hogy az FHB papírjai december közepe óta folyamatosan emelkednek, mivel spekuláció indult a Takarékbank megvásárlása miatt.
A Mol 45 forinttal, 0,31 százalékkal 14 520 forintra erősödött, 468,8 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,49 százalékkal 4120 forintra nőtt, forgalmuk 1,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,32 százalékkal 315 forintra emelkedett, forgalma 443 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 89 forinttal, 2,02 százalékkal 4310 forintra csökkent, a részvények forgalma 666,0 millió forintot ért el.
A BUMIX 1389,02 ponton zárt csütörtökön, ez 46,76 pontos, 3,48 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.