2013. november. 19. 14:21 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 19. 14:21 Gazdaság

Az OECD elismerően nyilatkozott Magyarországról

Az OECD jelentősen javított Magyarország idei és jövő évi gazdaságnövekedési kilátásán.

Az OECD jelentősen javított a magyar gazdaság  idei és jövő évi növekedési kilátásán, miközben rontott a globális gazdaság várható növekedési ütemén. 

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden ismertetett féléves jelentése Magyarország idei gazdasági növekedését a májusban várt 0,5 százalékról 1,2 százalékra, a jövő évit 1,3 százalékról 2 százalékra javította. 

Az idei globális gazdaságnövekedés várható ütemére vonatkozó előrejelzést 3,1 százalékról 2,7 százalékra, a jövő évit 4 százalékról 3,6 százalékra rontotta a párizsi székhelyű szervezet.  

Az OECD azzal számol, hogy az euróövezet gazdasága a májusban várt 0,6 százalék zsugorodás helyett 0,4 százalékkal gyengül az idén, jövőre 1 százalékkal nő az eddig várt 1,1 százalékos bővülés helyett.   

Az OECD előrejelzése szerint idén 2,7 százalék, jövőre 2,9 százalék lesz a GDP-arányos államháztartási hiány Magyarországon. 

Magyarországról a nemzetközi szervezet úgy vélte, hogy mostantól már szinten kellene tartani, nem kellene tovább csökkenteni az alapkamatot, mivel a monetáris lazítás folytatása kockázatokat jelent, különösen a forint leértékelődésére, miközben a belföldi kereslet kezd élénkülni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.