Fiókokat zár be és embereket bocsát el az UniCredit, brutálisan beszakadt a cigiforgalom, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szuper gazdasági növekedést vizionál, a Fed pedig nem csökkentette eszközvásárlási programját. Csányi Sándort pedig meghallgatta a horvát rendőrség. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Tizenöt budapesti bankfiókot bezár – illetve összevon – és több tucat munkavállalót elküld az UniCredit Bank. A nagyarányú költségcsökkenés hátterében az áll, hogy ezzel párhuzamosan a bank visszavonja a pénzügyi tranzakciós illeték pótlólagos befizetési tételének az ügyfelekre való áthárítását. Ezzel viszont a bankra eső 6,8 milliárd forintos pluszterhet ki kell gazdálkodni valahogy.
Újranyitna Orbán Viktor miniszterelnök kisebb szénbányákat, ezzel kapcsolatban készülődnek egy "váratlan tettre" is, illetve a kormányfő szerint a "nyereségmentes háztartási közműszolgáltatás" jogszabályi környezetén már akkor is dolgoztak, amikor ellenzékben voltak, több nyugat-európai példát is vizsgáltak, köztük a dán távfűtést. Ez azonban igencsak különbözik a magyar rendszertől.
Tengődnek a trafikok, háromból csak egynek megy az üzlet, megkezdődött a lemorzsolódás is, írta a héten a Népszabadság. Emellett a cigiforgalom, és az abból származó adóbevétel is komolyan visszaesett. Emellett intenzíven bővült a nem Magyarországon adózott cigaretták piaca, az illegális forgalom megközelíti a 8 százalékot.
Dzsudzsák Balázs édesapja is szerepel a NAV végrehajtási listáján – írta szerdán a Blikk. Édesapjának a neve és adószáma ugyanis a lap szerint szerepel a NAV listáján a végrehajtási eljárással érintettek között. Azaz a tartozását nem rendezte, ezért a NAV eljárást indított ellene, hogy behajthassa a meg nem nevezett összeget. A Blikk a családhoz közeli forrástól úgy értesült, hogy a nyírlugosi sportpálya mellett a korábban a válogatott focista apja által üzemeltetett, a 22-es varázsa nevű sportbüfé halmozhatta fel a tartozást, amelyet azért zártak be, mert nem volt jövedelmező. Dzsudzsák édesapja a lapnak tagadta, hogy tartozása lenne.
Nem fogta vissza az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed eszközvásárlási programját, marad a navi 85 milliárd dolláros stimulus, a pénzügyi világban csak "tapírnak" (az angol taper szó után szabadon) nevezett intézkedéscsomag. A jegybank közölte, hogy az ösztönző program kivezetésének megkezdéséhez több, a fenntartható növekedést alátámasztó makrogazdasági adatra lesz szüksége. A pénzügyi kondíciók szigorodása a jelenlegi helyzetben lassítaná a gazdasági növekedést.
Tízmilliárd forintos beruházással a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) bevezetné a betétdíjrendszert, ami a számításaik szerint évi 90-100 milliárd forintos forgalmat generálna, mert az egységesen 30 forintos betétdíjat az üveg- és a PET-palackokon túl a műanyag joghurtos poharakra is kivetnék. Ezt Illés Zoltán környezetügyi államtitkár vázolta fel a Magyar Hírlapnak, hozzátéve, hogy minderre a szaktárca a 2014-es választásokat követően kerítene sort. A rendszer viszont nem biztos, hogy több bevételt termelne, mint amennyibe kerülne.
Orbán Gábor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adó- és pénzügy-politikai államtitkára egy konferencián elismerte, hogy a foglalkoztatási statisztikákat torzítják a külföldön munkát vállaló magyarok is. Orbán azt mondta, tendenciaszerűen emelkedik a külföldről hazautalt jövedelmek összege – 2011 kiugró volt ilyen szempontból, amiben valószínűleg a végtörlesztés is szerepet játszott.
A kormány a fennálló helyzet megváltoztatására törekszik a hazai bankrendszerben. Elviselhetetlen terheket tesz a bankok vállára, egyes középbankokat pedig támogat – mondta Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke egy csütörtöki rendezvényen, külön kitérve arra, hogy a devizahitelek megoldását nem lehet egyik napról a másikra elhozni. "A kormánynak meg kell hajolnia a realitás előtt, és nem lehet rövid időn belül mintegy 12 milliárd svájci frankot átváltani" – tette hozzá.
A hét mondata: "Én emlékszem arra az időre, amikor, ha dördült kettőt az ég, azt több órás áramkimaradás követte" – mondta Mellár Tamás a hvg.hu-nak adott interjújában arra utalva, hogy milyen következményekkel járhat a rezsicsökkentés és az államosító gazdaságpolitika.
Aktuális Tündérmese Mutatók (ATM) |
Júliusban az építőipar termelése a kiigazítatlan adatok szerint és munkanaptényezővel korrigálva is 1,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn. Kevesebb gyermek született az év első hét hónapjában, mint egy évvel korábban, ám a halálozások száma nagyobb mértékben csökkent ugyanebben az időszakban, így valamelyest lassult a népességfogyás üteme – derül ki KSH keddi tájékoztatójából. Az idén 5,143 millió tonna búza termett, 28,2 százalékkal több mint 2012-ben és a termés mennyisége 17,4 százalékkal meghaladta az előző öt év átlagát is – jelentette pénteken a KSH. A vetésterület alig volt nagyobb a tavalyinál, így a hektáronkénti 4,72 tonnás termésátlag 25,9 százalékkal volt jobb, mint tavaly. A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (NYUFIG) 2013 januárjában 2 millió 869 ezer fő részére összesen közel 288,4 milliárd forint nyugdíjat, ellátást, járadékot és egyéb járandóságot fizetett ki – derül ki a KSH kiadványából. Az ellátottak a népesség 29 százalékát tették ki, a nyugdíjakra tavaly 3350 milliárd forintot, a GDP 11,8 százalékát kellett költeni. |
Ha a cikket érdekesnek találta, látogasson el a hvg gazd Facebook-oldalra, és nyomjon rá egy "Tetszik"-et. Nem bánja meg!
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.