Óriási elbocsátásokba kezdett Kelet-Magyarország egyik legnagyobb munkaadója
Egy év alatt dolgozói 20 százalékát rúgta ki a Jabil.
Egy év alatt dolgozói 20 százalékát rúgta ki a Jabil.
A vállalat az e-autók iránti alacsony kereslettel indokolja a leépítést, és úgy látja, hiányzik az e-mobilitás előmozdításához szükséges politikai program.
Szlovákiába viszi át a gyártást, így jövő március végéig felszámolja magyarországi leányát a japán Siix Corporation. A cég 10 évet sem ért meg, hat éve veszteséges.
Nem vezettek eredményre a szakszervezettel folytatott tárgyalások, a vezetőség is csökkentett fizetést kap. A munkabeszüntetés akár több milliárd dollár veszteséget is okozhat a vállalatnak.
Bevett szokása a felvásárló cégnek, hogy a váltás után létszámleépítésbe kezd.
Az Apple az egyik legkedveltebb munkaadó a világon, többek között azért, mert a dolgozóinak nem kell nagyon tartaniuk az elbocsátástól. Így volt ez sokáig, azonban idén tavasszal megváltozott ez a kedvező HR-politika, és mintha mostanában egyre több lenne a felmondólevél.
A Volkswagen a költségcsökkentés jegyében előre nem tervezett gyárbezárásokat fontolgat hazai piacon.
A ma már X-ként jegyzett közösségi médiafelületet kezelő vállalatnak 550 ezer eurót (kb. 216 millió forintot) kell fizetnie Gary Rooneynak, aki a cég európai központjában dolgozott beszerzési igazgatóként.
Van, akinél a nemzetközi szervezet vizsgálata nem talált bizonyítékot arra, hogy köze lett volna a Hamász októberi támadásához.
Jon Benjamin egy hivatalos útja folyamán kapta fel a biztonsági személyzet egyik tagjának fegyverét, majd ráfogta a követség egyik munkatársára, az esetről készült videó alapján arra lehet következtetni, hogy ő így próbált viccelni.
Nem olyan kapósak az elektromos autók, ez pedig az akkumulátorgyártásra is kihat.
A milliárdos egy év közös munka után hozta meg a döntést.