Újabb rezsicsökkentés, ultimátum a bankoknak, brüsszeli fenyegetés az e-útdíj miatt, esetleg elköltöző Mercedes CLA és Gattyán-cég. A lengyelek pedig az orbáni utat választották a nyugdíjrendszer átalakításához. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Csütörtökön Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője bejelentette, hogy felszólítják a bankokat, november 1-jéig üljenek le a hitelkárosultak képviselőivel, és oldják meg a kérdést, azaz módosítsák az összes devizahitel-szerződést a hitelesek javára. Álláspontjuk szerint a devizahitel egy hibás banki termék: amikor létrehozták, becsapták az embereket, mert úgy fogalmazták meg a szerződéseket, hogy minden felelősséget a hitelesek viselnek. Holott a bankok előre láthatták a kockázatokat, míg az ügyfelek nem. Emellett pedig a rezsi is tovább csökken.
Meghosszabbították a mobilszolgáltatók 900 és 1800 megahertzes frekvenciák használatára szóló jogosultságát. Az NMHH és a három mobilszolgáltató által aláírt stratégiai megállapodás 100 milliárd forint bevételt jelent az államháztartásnak. A hatóság szerint a szabad sávokra továbbra is pályázhat még új piaci szereplő.
Mexikóba viheti a Mercedes a Kecskeméten készített CLA-k gyártását. Persze nem most, hanem 5 év múlva, és már egy ráncfelvarrott modell gyártását vihetik az amerikai kontinensre. Az erről szóló döntés, csakúgy mint a kecskeméti Mercedes-gyár bővítésére vonatkozó, azonban csak jövőre fog megszületni.
Az Európai Bizottság (EB) a múlt hónapban arról a véleményéről tájékoztatta a magyar hatóságokat, hogy a július elsején bevezetett útdíjrendszer nincs összhangban az uniós joggal. A 3,5 tonnánál nehezebb áruszállító járművek által fizetendő díj a jelek szerint nincs összefüggésben az infrastruktúra költségeivel, márpedig az uniós szabályok értelmében a díjaknak csak az infrastruktúra költségeinek fedezésére lenne szabad szolgálniuk. A díjak magasak és egyeztetés sem volt az EU-val a rendszer bevezetése előtt.
Radikális nyugdíjreformot, a 2011-ben végigvitt magyarországihoz hasonlót hajt végre Lengyelország, az állam magához vonja a magánnyugdíjpénztárak állampapír portfólióját, és a továbbiakban nem teszi kötelezővé a magánnyugdíjpénztári befizetéseket. A lépés komoly felfordulást hozhat a lengyel kötvénypiacon és a tőzsdén is.
Luxemburgba költözhet Gattyán György milliárdos, az ország harmadik leggazdagabb emberének egyik cége – írta a 444.hu. Gattyán cége a tulajdonosa az internet egyik meghatározó olyan weboldalának, amely piacvezetőnek számít az erotikus online tartalomgyártásban. A hírek szerint a cégnél az adóhivatal folyamatos, nagy erőkkel végrehajtott ellenőrzései tették be a kaput, ezért is dönthettek a felpakolás mellett.
A Privátbankár.hu információi szerint a kormány eltörli a stabilitási törvényben lefektetett adósságszabályt. A kormány már eddig is többször lazított a szabályon, és annak életbe lépését szinte születése pillanatában 2011-ről kitolta, egészen 2015-ig, vagyis először a 2016-os költségvetés megalkotásakor kellett volna figyelembe venni.
A svájci kormány főként a nemzetközi nyomásnak engedve egyre inkább igyekszik kiszorítani azon külföldieket, akik az ország bankjait adóelkerülésre használták fel. Az alpesi államból tömegével viszik ki pénzüket az ott rengeteg számlát tartó németek, egyesek pelenkában, női fűzőkben csempészik ki az euró százezreket.
A hét mondata: "Nem adtam volna el annyi részvényt, ha nem jön híre, hogy újabb devizamentő csomag készül" – mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, aki az ATV-nek adott interjút hétfőn este. Csányi ezzel júliusi részvényeladásait kommentálta, emellett ugyanakkor a részvényeladásokat továbbra is mezőgazdasági beruházásainak fedezetének biztosításával indokolta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.