Lejtmenetben kezdett a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 75,26 pontos csökkenéssel, 18 336,70 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest ez 0,41 század százalékos gyengülés.
Gabler Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint csekély mértékű csökkenés után emelkedhetnek az árfolyamok pénteken, a BÉT-en. Hároméves csúcson van a kisbefektetői pesszimizmus a piacokon, ez azonban általában kontraindikátorként működik a részvénypiacokon. Szavai szerint a pesszimista befektetők már eladták ugyanis eszközeiket, az indexek mégis emelkednek, így van még tér felfelé. Emlékeztetett, hogy 2009-ben, amikor a legmagasabbra szökött a kisbefektetői pesszimizmus, rég nem látott „rali” indult el.
Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője szerint inkább esés várható a budapesti részvénypiacon. Negatív hírek jelentek meg Ciprusról, amelyek szerint a korábban tervezetthez képest nagyobb mentőcsomagra lehet szükség. Hozzátette: emellett a nemzetközi piacokon már nem volt lendületes az emelkedés sem.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 144,21 pontos, 0,79 százalékos emelkedéssel, 18 411,96 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 5,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 90 forinttal, 0,55 százalékkal 16 500 forintra erősödött, 897,4 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 75 forinttal, 1,64 százalékkal 4648 forintra nőtt, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.