Banki sms-ek: a számlavezetési díj többszörösét is kifizethetjük
Minden bank más-más díjért kínálja a banki sms-szolgáltatásokat, melyeket nem feltétlenül lehet elkülöníteni az egyes számlacsomagoktól. Ha nem figyelünk oda, számlavezetésünk díjának többszörösét is kifizethetjük a banki sms-ekért.
Bankonként eltérő, hogy az sms-szolgáltatás alatt mit értenek, és hogyan terhelik a díját, sok esetben csak a kártyamozgásról értesítenek, más pénzintézetek csak a számlaváltozásról, vagy esetleg mindkettőről is küldenek számunkra szöveges üzenetet - írja a Bankmonitor.hu. Sőt, olyan pénzintézet is van, amelyik a netbank, vagy telebank használata esetén küld sms-t a számlatulajdonosnak, adott esetben megfelelő díjazás ellenében.
Ha a kártyafigyelő sms-szolgáltatások jellemző díjait összehasonlítjuk, akkor kiderül, hogy van olyan bank (Citibank), amely 415 forintos havidíj ellenében ingyenesen biztosítja ezt a szolgáltatást, a számlamozgásokról is. A Sopron Banknál azonban 300 forintos havidíjjal számolhatunk, 30 forintos díjjal sms-enként, így havi 20 sms esetén már 1200 forintunkba kerülhet ez a szolgáltatás, mely ugyanakkor kártyánkért eltér. A legmagasabb sms-díjjal a Budapest Banknál találkozhatunk (itt viszont nincs havidíj), ennél a pénzintézetnél 37 forintba kerül egy szöveges üzenet a light csomagnál.
A kérdés kapcsán egy fő szempont az, hogy az sms-szolgáltatásokat nem lehet elkülöníteni az adott számlacsomagtól, mivel sok esetben azzal együtt érvényesek bizonyos kedvezmények, díjak. Bankváltásnál így érdemes arra is gondolni, hogy mit szeretnénk ellenőrizni az sms-szolgáltatással, és hogy erre mennyit szeretnénk áldozni. "Főként, ha külön fizetünk azért az sms-ért, amit a kártyaköltésünkről küldenek, majd külön megfizetjük ugyannak a tételnek a könyvelését követően a számlaterhelésről szóló sms árát. Így sok esetben a számlavezetési díj többszörösét is kifizethetjük sms-szolgáltatás keretében" - írja a Bankmonitor.hu.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.