2013. január. 08. 11:38 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 08. 11:34 Gazdaság

Spanyolországban zuhant, de az euróövezetben is esett a kiskereskedelmi forgalom

A kiskereskedelmi forgalom volumene az euróövezetben 2,6 százalékkal, az EU-ban 1,3 százalékkal csökkent 2012 novemberében az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Havi összevetésben 0,1 százalékkal nőtt a forgalom az eurózónában.

Havi összevetésben nőtt, az egy évvel korábbihoz képest pedig csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene 2012 novemberében az euróvezetben és az EU-ban - közölte kedden az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Tavaly novemberben 0,1 százalékkal nőtt az euróövezet 17 tagállamában a kiskereskedelmi forgalom volumene októberhez képest. A 27 tagú EU-ban a növekedés 0,2 százalékos volt novemberben az előző havihoz képest.

A kiskereskedelmi forgalom volumene az euróövezetben 2,6 százalékkal, az EU-ban 1,3 százalékkal csökkent 2012 novemberében az egy évvel korábbihoz viszonyítva.

Havi összevetésben a legnagyobb növekedést Finnországban regisztrálták novemberben, 2,2 százalékosat, valamint Romániában (1,9 százalék) és Lettországban (1,4 százalék). A legnagyobb mértékű, 1,5 százalékos havi csökkenés Luxembourgban következett be, valamint Írországban és Portugáliában, mindkettőnél 1,3 százalékos.

Éves összevetésben a legnagyobb mértékű csökkenést Spanyolországban mérték: tavaly novemberben a kiskereskedelmi forgalom 9,6 százalékkal csökkent. Szlovéniában 6,1 százalékkal, Bulgáriában és Portugáliában pedig 5,2 százalékkal csökkent a forgalom. Lettországban tavaly novemberben 8,7 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi forgalom volumene 2011 novemberéhez képest, míg Belgiumban 4,5 százalékos, Észtországban pedig 4,3 százalékos volt a növekedés.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.