Egyre többen igénylik az árfolyamgátat
Eddig mindössze az érintettek alig több mint negyede élt csak az árfolyamrögzítés adta lehetőséggel, ami alulmúlja a várakozásokat. Ennek legfőbb oka, hogy a devizaadósok feltehetőleg kivárnak a lépéssel. Az utóbbi napokban határozottan megugrott az érdeklődők száma, de a konstrukcióhoz már csak ebben a hónapban lehet csatlakozni, így a tumultust elkerülendő, nem célszerű az utolsó pillanatra hagyni az ügyintézést.
November végéig a fix árfolyamú törlesztést csekély érdeklődés övezte, Az én pénzem blog felmérése szerint az érintettek kétharmada – azaz 300 ezer adós – lemaradhat a konstrukcióról, pedig az határozottan megkönnyíthetné helyzetüket. A PSZF adatai szerint a szerződést október végéig megkötő 93 ezer résztvevőnek 2,3 milliárd megtakarítást hozott a lépés, amit az állam fizetett ki helyettük.
A kezdetben népszerű lehetőségre a nyár utolsó hónapjaiban csökkenő érdeklődés volt jellemező. A Budapest Banknál április óta mindössze hatezren igényelték az árfolyamgátat. A K&H az átlagnál jobb eredményről számolt be, itt a kérelmek száma november elejére meghaladta a tízezret. A legnagyobb magyar banknál előző hónap végéig a 110 ezer jogosultból 26 ezren igényelték az árfolyamrögzítést. Az OTP lakossági igazgatóságának vezetője, Becsei András úgy nyilatkozott, hogy az utóbbi napokban érezhetően megugrott az érdeklődők száma. Becsei mindenkinek azt javasolja, hogy már december első felében nyújtsák be az igénylést, mert ha hiányos a dokumentáció, a pótlásokkal kicsúszhatnak a december 31-ei határidőből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.