2012. október. 25. 12:59 MTI Utolsó frissítés: 2012. október. 25. 12:53 Gazdaság

Kipucolja az INA vezető székeit a horvát kormány

Visszahívja az INA felügyelőbizottságának három tagját a horvát kormány, helyettük új embereket nevez ki - olvasható a Jutarnji list napilap internetes kiadásában.

A Jutarnji értesülései szerint hamarosan Sinisa Petrovic, a miniszterelnök európai jogi tanácsosa, Zeljko Peric, egy tanácsadó cég tulajdonosa és Mladen Prostenik, az INA korábbi magas beosztású vezetője kerül a nemrég az INA elnök-vezérigazgatójának, Áldott Zoltánnak a lemondását követelő tagok helyére.

A lap szerint Zoran Milanovic miniszterelnök így akarja csillapítani az utóbbi hónapokban kialakult feszültséget a horvát kormány és a Mol, illetve magyar kormány között. A cikk emlékeztet arra, hogy Slavko Linic pénzügyminiszter többször is keményen bírálta a Molt az INA irányítása miatt, háborút üzenve a magyar olajtársaságnak, amennyiben az nem működik együtt a horvát kormánnyal.

A lap következtetése szerint ezzel a döntéssel a miniszterelnök semlegesíti Linic befolyását, amelyet a pénzügyminiszter Davor Stern, a felügyelőbizottság egyik tagja révén biztosított magának.

A Jutarnji list úgy tudja, hogy az új felügyelőbizottsági tagok kinevezéséről szóló döntés kormányszinten született, annak hivatalos bejelentése a jövő héten esedékes.

Az MTI a cikk kapcsán megkereste a horvát kormányszóvivő irodáját, ahonnan az éppen zajló kormányülés miatt későbbre ígértek választ.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.