Megveszi az állam a Malév két cégét
Tovább működhetnek a Malév leányvállalatai, miután a felszámolás alatt álló Malév Zrt., a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt., valamint a 100 százalékos állami tulajdonban lévő Tiszavíz Vízerőmű Kft. szerződést kötött csütörtökön a Malév leányvállalatai részesedéseinek tulajdonszerzéséről, és a velük kapcsolatos követelések, tartozások átvállalásáról, a tervezett tőkerendezéssel összefüggésben - közölte az MNV.
Az MNV közleményében azt írta, az állam kiemelten kezeli a Malév leányvállalatainak sorsát, és eltökélt szándéka, hogy a Malév felszámolása miatt nehéz helyzetbe került Malév GH Földi Kiszolgáló Zrt. (GH) és Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. (ACE) működését stabilizálja.
A Malév GH és az ACE ezáltal kikerült a felszámolás alatti Malév leányvállalati köréből, tevékenységüket normál üzletmenet mellett, a tőkehelyzet folyamatban lévő megerősítése mellett végzik - húzza alá a vagyonkezelő.
Az MNV Zrt. tájékoztatása szerint a Malév GH pénzügyi stabilitásának fenntartása érdekében az egyszemélyes állami tulajdonban álló Tiszavíz Vízerőmű Kft. likviditási helyzete adott lehetőséget arra, hogy azonnali átmeneti forrást biztosítson a földi kiszolgáló cég számára.
A Malév GH részére biztosítva van az azonnali forrásnyújtás, és megtörténhet a teljes tőkerendezés mindkét társaság vonatkozásában - ismerteti a közlemény. A cégek munkavállalóinak járandóságait az állami tulajdonszerzést követően teljesítik, a munkahelyek megtartását az államnak sikerül biztosítania - közölte az MNV Zrt.
A Népszabadság csütörtöki számában azt írta, hogy továbbra is adósa mintegy 450 dolgozójának a Malév GH, a felszámolás alatt álló Malév még működő földi kiszolgáló vállalata. A lap információja szerint a Malév GH annak ellenére csődközelbe került, hogy nemrég 400 millió forint állami kölcsönt kapott, de ennek nagy részét a Budapest Airporttal szembeni tartozás törlesztésére fordították.
Mivel a Malév GH működő cég, a pénzükre váró alkalmazottakon az Országos Bérgarancia Alap sem segíthet, ugyanis ennek az a feltétele, hogy a cég felszámolás alá kerüljön - írta a Népszabadság.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.