Az MSZP szerint már csak a kormány hisz a Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter által írt "tündérmesében", optimizmusát azonban egyetlen adat vagy elemzői vélemény sem támasztja alá: míg a kabinet változatlanul 0,1 százalékos gazdasági növekedésre számít, mindenki más recesszióra készül.
Burány Sándor országgyűlési képviselő szerdán sajtótájékoztatón azt mondta: miután a Költségvetés Tanács növekedési kockázatokra hívta fel a figyelmet a jövő évi - 1,6 százalékos GDP-növekedéssel számoló - költségvetési törvényjavaslat tervezetéről megfogalmazott véleményében, a kormány egyedül maradt a kedvező gazdasági kilátásokról alkotott reményeivel.
Az MSZP-s képviselő úgy fogalmazott, a jelek szerint Matolcsy György nem hallgat az elemzői véleményekre, "tovább írja a tündérmesét, és ahelyett, hogy helyreállítaná a befektetői bizalmat, ezúttal az Economist szakíróit oktatta ki" a hetilap írására reagáló, Jó hírek a Dunánál címmel a kormányzati honlapon közölt válaszában.
De amíg a kormány továbbra is 0,1 százalékos növekedést jósol erre az évre, a Goldman Sachs bankcsoport elemzői 1,5 százalékos visszaesésre módosították idei magyarországi GDP-előrejelzésüket az eddig várt 0,5 százalékos csökkenésről, a mostanáig stagnáló magyar gazdasággal számoló JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató londoni részlege pedig 1,2 százalékos visszaesést valószínűsít - mondta Burány Sándor.
A szocialista politikus azt sürgette, hogy a kormány az MSZP javaslatának megfelelően hajtson végre a munkahelyteremtést ösztönző költségvetési átcsoportosítást és térjen át egy olyan igazságos adópolitikára, amely a belföldi fogyasztás növekedéséhez vezet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.