A napot mínuszban, a hetet pluszban zárta a tokiói tőzsde
A tokiói értéktőzsde irányadó indexe jelentős, két százalékot meghaladó csökkenéssel zárt pénteken, de a hetet pluszban fejezte be, és ezzel egy kilenc hétig tartó folyamatos gyengülést sikerült megállítani. Ilyen hosszan tartó gyengülésre húsz éve nem volt példa.
A börze irányadó Nikkei225 indexe 2,1 százalékos (180,46 pontos) csökkenéssel 8459,26 ponton zárt. Az átfogó Topix index 1,8 százalékkal 717,74 pontra süllyedt.
A japán tőzsdemutató pénteki gyengülését elsősorban az okozta, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője csütörtöki beszédében nem utalt olyan konkrétan a monetáris lazítás újabb körére, ahogy azt a piacok várták.
Rontotta a befektetői hangulatot az is, hogy a kínai központi bank csütörtökön bejelentett, péntektől érvényes kamatcsökkentése a szakértők szerint túl kevés lehet ahhoz, hogy felpörgesse az ázsiai ország lassuló gazdaságát.
Pénteken a szöuli tőzsde Kospi-mutatója 0,5 százalékos csökkenéssel zárt. A még nyitva tartó hongkongi és sanghaji börze is veszteségen állt.
Tokiói tőzsdezáráskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,43 dollár csökkenéssel 98,50 dolláron állt.
Elemzők arra számítanak, hogy a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók fél százalékot meghaladó gyengüléssel indítanak a csütörtöki záró értékhez képest.
A New York-i értéktőzsdék irányadó mutatói az elektronikus kereskedésben mínuszban álltak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.