A kormány semmilyen módosító indítványt nem támogat a telefonadó ügyében, így ha lesz még egyáltalán fordulat az ügyben, arra holnap, a szavazás előtt lehet számítani.
"Az egyes házszabályi rendelkezésekről szóló 46/1994 . (IX . 30.) OGY határozat 106. § (4) bekezdése szerint az országgyűlési képviselőcsoportok vezetőit arról tájékoztattam, hogy a távközlési adóról szóló T/7031. számú törvényjavaslathoz benyújtott módosító javaslatok közül a Kormány nevében egyiknek az elfogadását sem támogatom."
Mint ismert, a "Matelcsy" 2 forint megkezdett percenkénti adót vetne ki július elsejétől a telefonbeszélgetésre, és ugyancsak 2 forint adóval drágítaná az sms- és mms-küldés darabonkénti költségét. A Széll Kálmán-terv 2-ből napvilágra került elképzelés eredetileg arról szólt, hogy a szektort terhelő különadó kivezetését követően a költségvetés bevételi igényeinek biztosítása érdekében évi 50-52 milliárd forint, fogyasztás alapon kivetett adóra számít a telekomszektortól a kormány.
A telefonszolgáltatók négyszer is egyeztettek és a minisztériumi elgondolással szemben ötleteltek is az ügyben, de végül a kormány keménykedése csak az eredeti elképzeléseket betonozta be a felek között. Ennek megfelelően az NGM elképzelésével szemben nem fogyasztás, hanem előfizetés alapon vezetné be a telefonadót a három nagy mobilszolgáltató, mert az szerintük ebben a formában kiszámíthatatlan és a szektorra is rendkívül káros. A vezetékes vonalakkal rendelkező kisebb szolgáltatók (mint például az UPC és az Invitel) szerint viszont, ha már kivetik az adót, akkor elfogadhatóbb a fogyasztás alapú számolás.
Az egymás ellen hangolt szolgáltatók nagy meglepetésére a végül megjelelent törvénytervezet azonban arról szól, hogy az adót nem a fogyasztó (előfizető), hanem a telefonszolgáltató kell, hogy fizesse. Arról nem szól a jogszabálytervezet, hogy ezt a társaságok tovább háríthatják-e az előfizetőikre, de ha a tervezetet a jelenlegi formájában szavazzák meg pénteken a parlamentben, a mobilszolgáltatók szerint az alapot biztosít az előfizetői szerződések felmondására.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.