2012. április. 16. 16:23 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. április. 16. 17:13 Gazdaság

Templeton: "szeretjük, amit mások utálnak, és ez illik Magyarországra"

A legtöbb magyar állampapírt tulajdonló külföldi befektető, a Franklin Templeton Investments alapkezelő cég bízik a magyarországi befektetéseiben és "felszíni ügyeknek" ítéli meg a magyar kormány IMF/EU-hitelfelvételét gátló vitákat - jelentette a Bloomberg hírügynökség a Templeton egyik vezetőjét idézve.

"A napirenden lévő ügyek, amelyek súrlódást okoznak az EU, az IMF és a magyar kormány között, valójában jelentéktelenek" - mondta a Bloomberg szerint Michael Hasenstab, a 61 milliárd dollárt kezelő Templeton Global Bond Fund befektetési alap vezetője.

"Szeretjük a jó hosszú távú fundamentumokkal rendelkező piacokat" - mondta az alapkezelő. "Szeretjük, amit mások utálnak, és ez illik Magyarországra" - tette hozzá. Hasenstab szerint az Orbán-kormány "pontosan azt tette, amit az IMF kért tőle" és "csak van egy kis súrlódás a piacon". Hozzátette, még mindig pozitív a véleménye a forint középtávú árfolyammozgásaival kapcsolatban.

Az alapkezelő szakértője szerint a magyar kormány olyan strukturális reformokba kezdett, amelyekhez "Európa nagy része hozzá sem ért" - ezek közé tartozik szerinte például a nyugdíjkorhatárt megemelése. Magyarországnak ugyancsak előnyére válik "a német exporthoz fűződő gazdasági kapcsolata is".

A Templeton a tavalyi év második felében több mint ezermilliárd forint összegű magyar államkötvényt vásárolt meg, és ezzel a deviza-államadósság tíz százaléknál nagyobb részét tartotta a kezében év végén - írta korábban a Napi Gazdaság.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.