GDP-adatok miatt mozgott vegyesen a New York-i tőzsde
Vegyesen mozogtak a vezető New York-i tőzsdemutatók a kereskedés leállítása előtt közel egy órával pénteken.
Közép-európai idő szerint 21 óra előtt a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,59 százalékkal csökkenve 12.659,33 pontnál járt, az S&P 500-as mutató 0,26 százalékkal 1.315,13 pontra gyengült. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója ugyanakkor 0,20 százalékkal 2.811,77 pontra erősödött.
Míg a technológiai Nasdaq piacot a kedvező céges hírek tartották a nyereségzónában, a másik két vezető mutató gyengülését egyértelműen a várakozásoknál gyengébb GDP-adat váltotta ki.
A vártnál kisebb mértékben, de másfél éve a legnagyobb ütemben nőtt az amerikai gazdaság teljesítménye 2011 negyedik negyedévében. Az első becslés szerint a negyedik negyedévben 2,8 százalékkal nőtt éves szinten az amerikai GDP, ez 2010 második negyedéve óta a legmagasabb növekedési ütem.
Ugyanakkor a piacokat mégis az mozgatta, hogy a várakozásoknál - a szakértők 3,0 százalékos GDP-növekedést vártak a negyedik negyedévre - lanyhább ütemű volt a gazdaságbővülés. Elemzők szerint az is aggodalomra ad okot, hogy a bővülés egyik legfőbb motorja a készletek feltöltése volt; ami nem jelent fenntartható növekedést.
A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 14 cent csökkenéssel 99,56 dolláron állt a New York-i tőzsdezárás előtt közel egy órával. Az euró 1,3212 dollárra erősödött, míg egy dollárért 76,72 jent adtak. A februári szállítású arany ára 0,47 százalék emelkedéssel 1.734,90 dolláron állt ekkor.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.